Telewizja Polska oddział Wrocław realizuje serię programów promocyjnych „Mieszkam na wsi” ukazując bogactwo przyrody, atrakcje turystyczne i pomysłowość. Tym razem TVP zawitała do wiosek tematycznych powiatu trzebnickiego: Morzęcina Małego, Kuźniczyska  i Borówka.

W Morzęcinie Małym TVP zaprasza do skosztowania fantastycznych dań z królików i szpinaku. Pani Grażyna Mazur członkini stowarzyszenie „Koniczyna” jest właścicielką gospodarstwa agroturystycznego i wiedzie prym w konkursach kulinarnych.

W Kuźniczysku TVP zaprasza do starego XVII-wiecznego dworskiego młyna wodnego. W roku 2012 powstała tutaj  Izba Tradycji Młynarskiej. Prowadzone są też warsztaty wypieku chleba „Od ziarenka do bochenka”, warsztaty plastyczne „Ale sztuka”. Państwo Gryniukowie właśnie kończą remont pomieszczeń do organizowania imprez, konferencji, itp.

W Borówku TVP zaprasza do wyjątkowego skansenu prowadzonego przez sołtysa Czesława Suchackiego. Jest on fascynatem maszyn i urządzeń  rolniczych minionej epoki. W skansenie „odżyły” stare i zapomniane maszyny.

Materiał wideo